Najczęściej zadawane pytania:

Nie, prawidłowo nałożona powłoka Lunar PRO nie pozostawia widocznych plam na odzieży. Należy jednak pamiętać aby nie stosować w jednym miejscu zbyt dużej ilości (co może nastąpić gdy spryskuje się odzież z dystansu mniejszego niż 10 cm), ponieważ wtedy mogą powstać delikatnie widoczne smugi lub plamy.

Tak, powłokę można nakładać na powierzchnię pojazdów. Zalecamy zabezpieczać opony i karoserię, ponieważ Lunar PRO może pozostawić smugi na szybach. Efekt odbijania światła nie jest na tyle silny by oślepić kierowców.

Preparaty serii Lunar Glow zawierają zawsze 3 rodzaje składników: mikro-drobiny posiadające zdolność odbijania światła, specjalny „klej” umożliwiający utworzenie powłoki oraz rozpuszczalnik w którym rozprowadzone są składniki. Skład może wydawać się prosty, lecz w istocie jest bardzo zaawansowany i wykorzystuje liczne innowacje technologiczne. A to wszystko dla naszego bezpieczeństwa!

Tak, powłoka Lunar PRO jest odporna na deszcz, po prawidłowym procesie aplikacji. Należy jednak pamiętać, że zamoczona i silnie eksploatowana powierzchnia z pewnością będzie wykazywała mniejszą trwałość dla powłoki. Dlatego też zachęcamy do eksperymentowania z powłoką we własnym zakresie – dzięki temu uzyskasz najlepszy efekt! Może zamiast zabezpieczać koszulkę, warto spryskać plecak, podczas wypraw rowerowych?

Najlepszym sposobem na tworzenie kształtów z użyciem powłoki jest stosowanie szablonów. Dzięki nim uzyskasz wyraźne krawędzie co nada doskonały efekt! Oczywiście proste kształty typu strzałki, krzyżyki itp. można uzyskać poprzez bezpośredni oprysk podłoża.

Butelka Lunar PRO zawiera 100mL produktu. Jest to ilość wystarczająca do 10-20 aplikacji. Oczywiście jest to ilość orientacyjna i ściśle zależy od sposobu użycia.

W dosłownym tłumaczeniu oznacza „blask Księżyca”. Natura zawsze była naszą inspiracją, a nazwa Lunar Glow to bezpośrednie nawiązanie do zdolności refleksyjnych naszych powłok, które działają na podobnej zasadzie do blasku Księżyca w pełni!

Pracujemy nad powłoką, którą można będzie stosować na sierści zwierząt, oraz nad permanentnymi powłokami do celów budowlanych oraz do zabezpieczania powierzchni gładkich. Prace są bardzo zaawansowane i planujemy wprowadzić nowe produkty niebawem.

Aby usunąć powłokę Lunar PRO należy wyprać lub wyczyścić zabezpieczoną powierzchnię przy użyciu detergentu.

Czas działania jest silnie uzależniony od wielu czynników, takich jak narażenie na zużycie mechaniczne czy ilość użytego preparatu. Zazwyczaj utrzymuje się zazwyczaj do kilku tygodni. Aktywność powłoki łatwo sprawdzić poprzez zrobienie zdjęć z użyciem flesza. Powłokę tracącą aktywność można odnawiać dowolną ilość razy. Zazwyczaj pranie zabezpieczonych tkanin również usuwa powłokę.

Obecnie pracujemy nad produktem dedykowanym do stosowania na sierści zwierząt. Obecnie dostępne produkty Lunar Glow nie są zalecane do takiego zastosowania.

Najprościej jest wykonać zdjęcie zabezpieczonej powierzchni przy pomocy smartfona z użyciem lampy błyskowej. Powłoka odbije światło w kierunku obiektywu, dzięki czemu efekt będzie widoczny wszędzie tak, gdzie produkt dotarł.

Specjalny „klej” zawarty w produktach Lunar Glow reaguje pod wpływem wilgoci z powietrza. Dlatego też stosowanie produktów na wilgotne powierzchnie może znacząco skrócić trwałość powłok.

Produkt Lunar PRO najlepiej wiąże się z chłonnymi, porowatymi powierzchniami takimi jak: bawełna, wełna, guma czy drewno. Pomimo tego preparat można stosować również na gładkich, lśniących powierzchniach, lecz efekt może być ograniczony czasowo. Dlatego też zalecamy wybierać porowate powierzchnie w trakcie zabezpieczania. Gondola dziecięcego wózka będzie zatem znacznie lepszą powierzchnią niż metalowy stelaż, a gumowe opony dłużej zachowają widoczność niż rama roweru!

Produkty nie są niebezpieczne, jednak z uwagi na zawartość specjalnego „kleju” oraz nośnika (mieszaniny alkoholi) mogą wykazywać właściwości drażniące. W razie wystąpienia jakichkolwiek reakcji skórnych zalecamy konsultację dermatologiczną, podczas której należy okazać lekarzowi etykietę produktu.

Zdecydowaliśmy się nie korzystać z puszek ciśnieniowych ze względów bezpieczeństwa dla użytkowników oraz środowiska naturalnego. Wraz z nami przyłącz się do tego trendu i zrezygnuj z aerozoli!

Nie zalecamy stosowania produktu Lunar PRO na skórę, ponieważ z uwagi na zawartość specjalnego „kleju” i rozpuszczalnika na bazie alkoholu może on wywoływać podrażnienia. Niemniej jednak można stosować preparat na tkaninach i przedmiotach stykających się ze skórą. Śladowe ilości preparatu, które mają kontakt ze skórą (np. podczas nakładania) nie powinny stanowić problemu. Jednak w razie wystąpienia jakichkolwiek reakcji skórnych zalecamy konsultację dermatologiczną, podczas której należy okazać lekarzowi etykietę produktu.

Nasze produkty narodziły się z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa dla naszych najbliższych. Wraz z grupą przyjaciół zajmujących się na co dzień chemią stworzyliśmy produkty o doskonałych właściwościach i w rozsądnej cenie, wykorzystując zaawansowane osiągnięcia chemii. Produkty przetestowaliśmy na sobie i swoich najbliższych i z dumą polecamy je dalszym użytkownikom.

Nasze produkty wytwarzają na zabezpieczonej powierzchni cienką powłokę, silnie wysyconą refleksyjnymi migro-granulkami. Ich zaawansowany skład i kształt pozwala odbijać padające promienie świetlne w kierunku ich źródła. Dzięki temu uzyskujemy efekt odblasku, który zwiększa widoczność zabezpieczonego przedmiotu.

Lunar-Glow to niespotykanej skali projekt dla naszego bezpieczeństwa. Seria niewidocznych w świetle dziennym powłok, rozświetlających zabezpieczone powierzchnie w warunkach ograniczonej widoczności. Dzięki produktom serii Lunar Glow w prosty sposób zadbasz o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Load More